Arjantin Vizesi

Arjantin Vizesi

Arjantin Bayrağı
Arjantin Bayrağı

Arjantin vize istiyor mu? Türkiye için Arjantin vizesi var mı? soruları son zamanlarda sık sık sorulmaktadır.

Önceden vize uygulamasının olduğu Latin Amerika ülkeleri, şimdi Türkiye’den vize istememektedir. Sadece pasaportumuzu alarak Arjantin vizesi olmadan, Arjantin’e seyahatlerimizi gerçekleştirebiliyoruz.

Arjantin Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor mu?

Arjantin vizesi Türk vatandaşlardan istememektedir. Arjantin vizesi almadan pasaportunuzla Arjantin’e gidebilmektesiniz. Ülkeye giriş çıkış kartınızla çok rahat bir şekilde Arjantin turlarına katılabilir, Arjantin tatilinizi yapabilirsiniz. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli husus ise pasaportunuzun 6 aylık süresinin olmasıdır. En fazla 3 ay Arjantin kalacağınız zamanın üstüne 3 ay daha süresi olan pasaport olması önem kazanmaktadır.

Latin Amerika Ülkeleri Aktarmalarında Vize

Arjantin vizesi olmamakla beraber, Arjantin’e giderken, uçuşlarınızda Latin Amerika ülkeleri üzerinden yapacağınız aktarmalarda transit vize aranmamaktadır. (Brezilya ve diğer Latin Amerika Ülkeleri transit vize istememektedir) Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa aktarmalı transit geçişlerde ise transit vize aranmaktadır. Bu konunun dikkatle araştırılması gerekmektedir.

Arjantin’de Vizesiz Ne Kadar Kalınabilir?

Arjantin’de vizesiz olarak 90 gün boyunca konaklayabilirsiniz. Türkiye ve Arjantin arasındaki 31 Ağustos 1992 yılında yürürlüğe giren vize muafiyet anlaşması çerçevesinde, geçerli tüm pasaport hamili Türk ve Arjantin vatandaşları, 90 güne kadar ikamet süreli ve turistik amaçlı seyahatlerde karşılıklı olarak vizeden muaftırlar. 90 günü aşan durumlarda ise konsolosluğa başvurmanız gerekmektedir.

Arjantin Başkonsolosluğu İstanbul

Arjantin İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye ile Arjantin arasında bulunan ticari ilişkileri geliştirme ve iyileştirme yönünde çalışmalarda bulunmaktadır. Arjantin Konsolosluğu İstanbul diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi vazife idame ettiren resmi bir İstanbul Arjantin temsilciliğidir.

İletişim Bilgileri
Tel: +90 212 243 11 70
Fax: +90 212 243 11 70
E-posta: cges@mrecic.gov.ar – cgestambul@gmail.com
Çalışma Saatleri: 09:30 – 16:30 (Pazartesi-Cuma)
Adres: Sezer Plaza Askerocağı Cad. No:9 Kat:16 Elmadağ/Şişli Pk:34367 İstanbul/Türkiye

Yorumlar