Arjantin’e Nasıl Gidilir?

Arjantin’e Nasıl Gidilir?

Arjantin'e Nasıl Gidiliyor?
Arjantin'e Nasıl Gidiliyor?

Arjantin tatilimize çıkmadan önce Arjantin’e nasıl gidilir? Sorumuzun cevabını yanıtlayalım.

Arjantin’e Nasıl Gidilir? Arjantin’e hava yoluyla gidilmektedir. Arjantin Latin Amerika ülkelerinin diğerleri gibi vize istememektedir. Arjantin’de vizesiz olarak 90 gün boyunca kalabilmekteyiz. 90 gün boyunca turist olarak Arjantin resmi prosedürleri yasal olarak buna izin vermektedir.

Arjantin’e Nasıl Gidilir?

Arjantin’e aktarmalı ve aktarmasız olarak uçuşlar bulunmaktadır. Aktarmalı uçuşlar, aktarmasız uçuşlara göre daha ucuz olmakla beraber, aktarmasız uçuşlar daha pahalıdır. Son zamanlarda Buenos Aires’e Türk Hava Yolları aktarmasız olarak uçmaya başlamıştır.

Arjantin Uçakla Kaç Saat?

Türkiye’den aktarmalı olarak Arjantin’e uçuş süresi yaklaşık olarak 19 saat olmakla birlikte bu süre değişebilmektedir.

Arjantin’e Aktarmalı Uçakla Nasıl Gidilir?

Arjantin’e yapılan aktarmalar genellikle Brezilya’dan olmakla beraber, Avrupa’nın herhangi bir şehrinden de olabilmektedir.

Türk Hava Yolları son zamanlarda Brezilya aktarmalı olarak Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e uçmaktadır. Aktarma yapılırken transit vize koşulu aranmamaktadır. Örneğin: Avrupa hava yolu şirketlerinden Alitalia Roma, Beria Madrid hava yolları aktarmalı şekilde Buenos Aires’e inmektedirler.

UYARI: Arjantin’e gidecek öğrenciler için ufak bir uyarı yaparsak, kayıtların Mart ayında yapıldığını ve gitmek için önceden rezervasyon yapıp uygun fırsatların kaçırılmaması gerekmektedir.

Yorumlar