El Salvador Gezilecek Yerler

El Salvador Gezilecek Yerler

El Salvador Gezilecek Yerleri
El Salvador Gezilecek Yerleri

El Salvador turları ve El Salvador gezilecek yerleri dediğimiz zaman aklımıza çoğunlukla mayaların tarihi eserleri, Volcano yanardağının bulunduğu Volcano kenti ve El Salvador’un başkenti San Salvador’dur.

Joya de Ceren Maya: Pompei

El Salvador’u gezmek isteyip El Salvador tatiline çıkacaklara kısa ipuçları verelim. El Salvador’un başkenti san Salvador’da birçok antik maya kalıntıları vardır. Bunlardan en önemlileri Joya de Ceren Maya kalıntılarıdır. Joya de Ceren Maya’nın bir diğer ismi Pompei’dir. Joya de Ceren Maya yaklaşık olarak 1400 yıl önce Mayalar tarafından kurulan tapınaktır.

Volcano

El Salvador turlarının en önemli yerlerinden birisi Volcano kentidir. Volcano kenti, Volcano yanardağının bulunduğu yerdir. Dağın eteklerinden Volcano yanardağını görebilir, vadinin etrafındaki yeşil manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Mayaların Tapınağı: Chalchuapa

El Salvador gezilecek yerlerinden Chalchuapa mayalara ait bir başka tapınaktır. El Salvodor turunuz esnasında kesinlikle görmeniz istediğim bir yerdir. El Salvador’a gelen tüm turistler Chalchuapa’a gelmektedirler. Çok özel yerleri olan bu tarihi mekân, sizi şaşırtacaktır.

El Salvador’un Başkenti San Salvador

El Salvador’un başkenti San Salvador’dur. El Salvador tatili için ülkeye ineceğiniz havaalanı da San Salvador havaalanıdır. San Salvador çok gelişmiş ve sanayileşmiş bir şehirdir. Dikkat etmeniz gereken bir hususu belirtirsem, San Salvador başta olmak üzere El Salvador’un tüm şehirlerinde güvenlik önlemlerinden dolayı silahlı görevliler vardır. Turistlerin bu silahlı görevlilerle işi yoktur. Şehirler sıkı korunmaktadır. (1980 Cunta döneminden sonra önlem alınmıştır)

San Salvador’dan istediğiniz her yere gidebilmektesiniz. San Salvador’un sahillerini gezebilir, bisiklet turuna çıkabilirsiniz. Lipertadad Plaza’ı gezin, sokaklarda birçok müzisyenin birkaç müzik aletiyle çaldığı grupları göreceksiniz.

Terkedilmiş Volkan: San Andres

San Andes’i mutlaka görün. San Andres yıllar önce terk edilmiş bir volkandır. San Adres Zapotitan vadisinde yer almaktadır. San Andes, milattan önce terkedilen bir yerleşim alanıdır. Eski yerliler San Andes’i tarım alanı olarak kullanmaktaydı.

El Salvador’un Gözdesi: Pupasa

El Salvador turlarının gözdesi olan, El Salvador’un en ünlü yiyeceği Pupusa’dır. El Salvadur tatilinizde yemeyi unutmamanız gereken pupasa, mısırın haşlanmasının ardından değişik soslarla bezenmesiyle servis edilmektedir. Bu geleneksel yemekten yemeği unutmayın.

El Salvador’un başkenti San Salvador ve diğer şehirlerinde aradığınız her türlü yiyecek vardır. Bütün ünlü yiyecek markalarında mağazası başta olmak üzere, alışveriş merkezleri de San Salvador’dadır.

Bungalovların yeri: Costa del Sola

Costa del Sola, belirli insanların girebildiği bir Beach club olarak göze çarpmaktadır. Costa del Sola ’ya girebilirseniz, keyifli zaman geçirebilirsiniz.

El Salvador’un Şehirlerini Gezin: Santa Ana

El Salvador turları ve El Salvador gezilecek yerlerinden, şehirlere göz atabilir, özellikle Santa Ana’yı görebilirsiniz.

El Salvador Şehirleri: Ahuachapan, Cabanas, Chalatenango, Cuscatlan, La Libertad, La Paz, La Union, Morazan, San Miguel, San Salvador, Santa Ana, San Vicente, Sonsonate, Usulutan.

El Salvador turlarında gezilecek diğer yerler de Suchitoto ve La Libertad’dır.

Yorumlar