Küba İklimi ve Hava Durumu

Küba İklimi ve Hava Durumu

Küba İklimi ve Hava Durumu
Küba İklimi ve Hava Durumu

Küba iklimi ve Küba hava durumu “kurak-yağışlı” olmak üzere iki ayrı mevsimden oluşmaktadır.

Küba iklimi ve Küba hava durumundan bahsedersek, Küba’da iki ayrı mevsim vardır. Yıl boyunca sıcaklıklar 25- 31 derece arasında seyretmektedir. Kurak dönem olarak adlandırılan Eylül-Nisan dönemi, yağışlı dönem olarak adlandırılan Nisan-Ekim dönemidir.

Küba iklimi ve Küba hava durumuna genel anlamda göz atarsak, nem oranı yıl boyunca %80 civarındadır.

Küba’ya Ne Zaman Gidilir?

Küba’ya Ne Zaman Gidilir? Küba iklimi Küba’ya her mevsimde gidilebileceğini bize göstermektedir. Çünkü Küba da ciddi anlamda ekstrem iklim olayları yaşanmaz. Küba’da hafif yağışlar olmakla beraber ekstrem sıcaklar yoktur. Bu da bize gösteriyor ki dilediğiniz zaman Küba’ya gidebilir, istediğiniz zaman Küba turlarına katılabilirsiniz.

Küba’da Hava Kaç Derece?

Küba hava durumu hakkında günlük bilgi vermemiz gerekirse, Küba ortalama sıcaklıkların yaşandığı, iklimsel olayların soğuğu ve sıcağından çok fazla etkilenmeyen ortalama sıcaklıklara sahip bir ülkedir. Bu yüzden günlük olarak Küba fotoğraflarında görülebileceği gibi dünyanın 7. büyük adası olan bu ülkede güneşli günler hiç eksik olmamaktadır.

Küba’ya yıl boyunca gidebilirsiniz. Küba tatiline istediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Küba turlarına gitmek isteyenler yıl boyunca kısıtlama yapmaksızın bu özel adaya gidebilir.

Yorumlar

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.