Küba Uçak Bileti

Küba Uçak Bileti

Küba Uçak Bileti Fiyatı
Küba Uçak Bileti Fiyatı

Küba Uçak Bileti Fiyatı ne kadar? Küba Uçak Biletini Nasıl Alabilirim? Gelin hep beraber sorularımıza cevap arayalım.

Öncelikle belirtmek gerekir ki Küba uçak biletimizi alırken, fiyat aralığı aktarma yapılacak uçuşlara göre değişiklik göstermektedir. Küba’ya giderken yapacağımız aktarma durumuna göre Küba uçak bileti fiyatımız belirlenmektedir. İstanbul’dan Küba’ya direkt uçuşlar yoktur.

Bu yüzden Küba’ya giderken önce Avrupa’nın belirli noktalarına gitmemiz gerekmektedir. İspanya üzerinden Madrid, İtalya üzerinden Roma, Fransa üzerinden Paris ve Almanya üzerinden Frankfurt’tan Küba’ya gidebilmekteyiz.

Küba’ya Uçakla Kaç Saatte Varılıyor?

Küba’ya Uçakla Kaç Saat? Küba’ya uçakla yaklaşık olarak 14-15 saatte varılmaktadır. Tabiki bu saat tahmini olup, aktarma yapacağınız ülkeye ve o ülkedeki bekleme sürenize göre değişiklik göstermektedir.

İstanbul saat dilimi ve Küba saat dilimi arasında 8 saat fark vardır.

Küba’ya Hangi Havayoluyla Gidebilirim?

Küba’ya gidebileceğiniz havayollarından bazıları Air France, Cuba Air, KLM, İberia ve Lutftansa’dır. Sorunsuz ulaşım sağlayan havayolu şirketlerinden birisi olan Air France,Küba’ya gitmek adına daha planlı yolculuk sunmaktadır. Sürekli olarak Küba’ya gitmekte ve aktarmalarda, varış sürelerinde sorunsuz bir plan-program oturtmuştur.

İstanbul’dan Paris’e 3-4 saat arasında bir yolculuk, hemen ardından yapacağınız aktarma ile Küba’nın başkenti Havana’ya varabilirsiniz. Bu da toplamda hızlı bir aktarmayla 15 saat, 17 saat arasında Küba’ya varmak demektir. Gayet makul olan bu süre sizin için en hızlısı olacaktır.

Bu yüzden Küba uçak biletinizi alırken iyi araştırma yapmanız gerekmektedir.

Küba’ya Aktarma Sırasında Vize İsteniyor mu? Transit Vize Almalı Mıyım?

Bu soruyu sormadan önce, aktarma yapacağımız ülkelerin prosedürlerini bilmemiz gerekmektedir. Bazı ülkeler transit vize isterken, bazı ülkeler aktarma sırasında hiçbir vize istememektedir. Bazı ülkelerde pasaportunuzla aktarma yapabileceğiniz gibi, bazılarında ise direkt olarak resmi vize istenebilir. Bu yüzden aktarma yapacağınız ülkenin koşullarını, uçak biletlerinizin bağıl olarak ucuza gelmesini iyice incelemeniz gerekmektedir. Önceden rezervasyon yaparak Küba uçak bileti fiyatınız daha makul fiyata çekebilir. Küba turlarında uzman olan tur şirketlerinden yardım alabilirsiniz.

Küba Uçak Bileti Fiyatı Ne Kadardır?

Küba uçak bileti fiyatı, aktarmalar dâhil olarak tahmini 1200-1300 dolar arasındadır. Gidiş dönüş olmak üzere alınan uçak biletleri ise toplamda 1600- 1700 dolar civarında değişmektedir. (Bu fiyat tahmini olup, hiçbir havayolu şirketiyle bağlantısı olmayıp ve hiçbir geçerliliği yoktur. Geçerli fiyatlar için havayolu şirketinizle görüşünüz).

Fiyatları daha aşağı çekmek için önceden Küba turlarına katılabilir, ön rezervasyon imkanı sunan şirketlerin imkanlarından faydalanabilirsiniz. (Bazı şirketler uzman tur programları uygularken, önceden ayırtılmış biletlerle, müşterilerine münferit olarak alınabilecek biletlerden çok daha aşağıya Küba bilet fiyatları sunabilmektedir.)

Küba Vizesini Nasıl Temin Ederim?

World Travel Service, Küba Büyükelçiliği tarafından Küba Vizesi vermeye yetkili kılınmıştır. Küba vizesi alım işlemleri için WTS İstanbul ofisini +90 0212 237 90 60 arayabilirsiniz.

Yorumlar

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.