Küba’ya Ne Zaman Gidilir?

Küba’ya Ne Zaman Gidilir?

Küba'ya Hangi Mevsimde Gidilir?
Küba'ya Hangi Mevsimde Gidilir?

Küba’ya Ne Zaman Gidilir? Sorumuzu yanıtlarken, öncelikle Küba iklimi ve Küba hava durumunu bilmemiz gerekmektedir.

Küba kurak mevsim olan, Ekim ve Nisan ayları arasında gitmek en uygun dönemdir.

Küba iklimi, Yengeç Dönencesinin etkisiyle iki ayrı mevsim yaşamaktadır. Bu iki mevsimden bir tanesi kurak mevsim, bir diğeri ise yağışlı mevsimdir. Kurak mevsim olarak adlandırdığımız dönem sıcak olan Eylül ve Nisan arasındaki dönemdir. Yağışlı mevsim ise yağmurun etkili olduğu Nisan ortası ve Eylül sonuna denk gelen dönemdir.

Aslına bakarsak, Küba’ya her mevsimde gidilebilir. Küba’ya gitmemek için özellikle belirtilen bir mevsim kesinlikle yoktur. Küba’nın kurak mevsimi her ne kadar daha çok turistin gittiği bir dönem olsa da yağışlı dönemde de milyonlarca turist Küba’ya gitmektedir. Bu yüzden Küba’ya Ne Zaman Gidilir? Sorumuzu cevabı “Her Mevsimdir”.

Küba Turlarına Ne Zaman Gidilir? Küba Tatiline Ne Zaman Çıkılır?

Burada özellikle belirtmem gereken durum; Bazı Latin Amerika ülkelerinin aşırı dağlık olması ve ciddi mevsim farklılıkları yaşanan bölgeler olmasından dolayı, gidilecek mevsimsel dönemler nev-i şahsına münhasırdır. Fakat birçok Latin Amerika ülkesi ise her mevsim gidilebilen, koşul gözetmeyen ülkelerdir. Örneğin; Brezilya’nın çok geniş bir ülke olması, iç kesimlerde yaşanan ciddi yağışlara maruz kalması, iç kesimlere gidecekleri ciddi anlamda kısıtlarken, Küba’nın kurak ve yağışlı olarak iki döneme ayrılması Küba’ya Ne Zaman Gidilir? Şeklinde sorduğumuz soruyu etkilememektedir.

Küba’da Sıcaklık Kaç Derecedir?

Küba’da yıllık ortalama sıcaklık 25 – 31 derece arasında seyretmekte, nem oranı ise %80 civarında olmaktadır.

Yıl boyunca Küba Turları ile Küba tatiline çıkmak isteyen herkes, yılın her ayı Küba’ya gidebilir. 1 Mayıs kutlamalarını Küba’da yaşayabilir, Havana’da gezebilir, Küba plajlarında denize girip şezlonguna uzanabilir. Devrim Müzesini gezip, Latin danslarının buram buram yaşandığı özgürlüğün ülkesi Küba’yı içinde yaşayabilir.

Yorumlar

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.