Nikaragua Gezilecek Yerler

Nikaragua Gezilecek Yerler

Nikaragua Gezilecek Yerleri
Nikaragua Gezilecek Yerleri

Nikaragua gezilecek yerlerinden bahsedersek, en başka Nikaragua’nın başkenti Managua’dan söz etmemiz gerekir.

Nikragua’nın başkenti Managua, Nikaragua turlarının başlangıç noktasıdır. Çünkü Nikaragua’ya indiğiniz yer, başkent Managua havaalanı olacaktır. Bu yüzden gezeceğiniz ilk yerde Managua şehri olacaktır.

Nikragua Başkenti Managua

Nikaragua gezilecek yerlerinden Managua’nın en güzel yeri, Zona Rosa olarak adlandırılan, gece kulüpleri, barlar, eğlence mekânlarının toplandığı yerdir. Gece hayatının kalbinin attığı bir başka yer ise Lacmiel’dir. Lacmiel’e giderek eğlenebilir, gecenin tadını çıkarabilirsiniz.

Managua’da çok fazla kalmanıza gerek yoktur. Çok fazla gezilecek yeri olmayan Managua’dan sonra, Granada’ya geçerek birçok tarihi eser ve gezilecek yer görebilirsiniz. Keza Leon şehrinde giderek, daha önce rastlamadığınız katedraller, eğlence merkezleri görebilmeniz de mümkündür.

Arboretum Nacional

Nikaragua gezilecek yerlerinden en önemlileri arasında Arboretum Nacional gelmektedir. Arboretum Nacional botanik bahçesiyle bezenmiş özel bir yerdir. Doğa sporlarıyla uğraşmayı sevenler için Nikaragua tam olarak biçilmiş kaftandır. Beyzbol başta olmak üzere futbol, Nikaragua’da en çok rağbette olan sporlardır. Özellikle belirtmek gerekir ki Nikaragua’da doğa gezilerine katılabilir, çiftlik ve köy gezilerine gidebilirsiniz.

Nikaragua Gezilecek Yerleri

Başlıca Nikaragua turları ve Nikaragua gezilecek yerlerinden bahsetmemiz gerekirse;

1) Nueva Catedral
2) Zona Monumental, Arboretum Nacional
3) Monumento a Rubén Darío
4) Huellas de Acahualinca
5) Parque Histórico Nacional Loma de Tiscapa
6) Palacio Nacional de la Cultura

Yorumlar