Peru Uçak Bileti

Peru Uçak Bileti

Türkiye'den Peru Uçak Bileti Fiyatı
Türkiye'den Peru Uçak Bileti Fiyatı

Peru Uçak Bileti Fiyatı Ne Kadar? Peru Uçak Biletini Nasıl Alabilirim? Peru’ya gidecek olanların sürekli olarak sorduğu bu soruları cevaplamaya çalışalım.

Peru uçak bileti fiyatı, aktarma yapacağınız uçak biletiyle beraber aktarmalı veya aktarmasız uçma durumuna göre değişmektedir. Peru’ya uçak bileti alırken öncelikle aktarma yapacağınız ülkenin vize isteyip istemediğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Türkiye’den Peru’ya direkt uçuş yoktur.

Peru’ya Direkt Uçuş Var Mı?

Peru’ya giderken ya Avrupa’dan Peru’ya ya da Latin Amerika üzerinden aktarma yapmak zorundasınız. Hatta 3 ayrı uçakta kullanabilme durumunuz söz konusudur. Öncelikle Türkiye’den Peru’ya gitmek için, Avrupa üzerinden direkt uçuşları denk getiremezseniz öncelikle Latin Amerika ülkelerinden birisine, oradan da Peru’nun başkenti Lima’ya uçabilirsiniz.

Peru Uçak Bileti Fiyatı Ne Kadar?

Peru Uçak Bileti Fiyatı Ne Kadar? Peru uçak bileti fiyatı aktarmalı olarak 3000 Türk Lirasına yaklaşan fiyatları bulmaktadır.

Peru Vize İstiyor mu? Transit Vize / Turist Vizesi

Türkiye ve Peru arasındaki vize, karşılıklı olarak kaldırılmıştır. 2013 Haziran da yapılan anlaşma sonrası Türk vatandaşlardan Peru vizesi istenmemektedir. Peru’ya giderken öncelikle pasaportunuzun yanınız da olması gerekmektedir. 90 gün boyunca Peru vizesi olmadan ülkede kalabilirsiniz.

Turistlerin dikkat etmesi gereken en önemli husus ise, aktarma yapacakları ülkelerin transit vize isteyip istemediğine dikkat etmektir. Çünkü aktarma yapacağınız ülkelerin bazıları transit vize isterken, bazıları ise direkt olarak resmi vize isteyerek sizi sıkıntıya sokabilir. Bu yüzden önceden bilgi sahibi olup, vize konusunu netleştirerek ayarlamalarınızı ve aktarmanızı buna göre yapmanız gerekmektedir.

Yorumlar