Panama Gezilecek Yerler

Panama Gezilecek Yerler

Panama Gezilecek Yerleri
Panama Gezilecek Yerleri

Panama Turları ve Panama Gezilecek Yerlerine Başlıca Değinirsek; Panama bir insanın hem Pasifik okyanusundaki gün doğumunu, hem de Atlantik okyanusundaki gün batımını görebileceği dünyadaki tek ülkedir.

Panama turlarına gitmeden önce Panama gezilecek yerlerine göz atarsak; öncelikle Panama’nın başkenti Panama’dır. Panama’da bulunan kanal, dünyadaki insanlar tarafından yapılmış en büyük kanal olma özelliğini taşımaktadır.

Amerika Kültür Başkenti: Panama

Aynı zamanda Panama, Amerika Kültür Başkenti seçilmiş bir ülkedir. Kültürel miras olarak gezilecek bir sürü yer barındırmaktadır. Panama’ya her yıl milyonlarca turist gelmektedir.

Panama Gezilecek Yerleri

Mi Pueblito, Marine Exhibitions Center, Calzada,Centro de Exhibiciones Marinas, Casco Viejo, Panama Canal Murals, Panamá Viejo Ruins, Iglesia de San José, Plaza De Francia, Parque Natural Metropolitano, Baha’i House of Worship, Museo de Arte Religioso Colonial, Parque Bolívar, Fuerte Amador Resort & Marina.

Panama Kanalı

Panama gezilecek yerlerinin en başında Panama kanalı gelmektedir. Panama kanalı mimari açıdan inanılmaz bir dizayna sahiptir. Panama’nın her yerinde mimari ve dini motifler vardır. Fotoğraf makinenizi yanınızdan ayırmamanız tavsiyemdir.

Panama Müzeleri

Şehirde bir çok müze vardır. Kafe tarzı yemek yiyebileceğiniz restorantlar, konaklama merkezleri oldukça fazladır. Keza danslara ilginiz varsa, her köşe başında bir dans kursu görmeniz muhtemeldir.

Panama Gece Hayatı

Panama turlarına gidecekler için ufak bir ipucu verirsek; Panama gece hayatı inanılmaz hareketlidir. Çılgınlar gibi eğlenen bir çok insan görebilmeniz olasıdır. Aynı şey Porto Riko içinde geçerlidir. Geceler sabaha kadar eğlenerek geçmektedir. Striptiz kulüplerinden, kumar oynayabileceğiniz kumarhanelere kadar çok zevkli bir gece hayatı ülkededir.

Bazı kulüpler: Traffic Island, Restaurante-Bar Tinajas, Punto G,Platea

Yorumlar