Peru’ya Nasıl Gidilir?

Peru’ya Nasıl Gidilir?

Peru'ya Nasıl Gidiliyor?
Peru'ya Nasıl Gidiliyor?

Peru’ya Nasıl Gidilir? Peru’nun başkenti Lima’dır. Türkiye’den Peru’ya direkt olarak uçuşlar yoktur.

Peru’ya Nasıl Gidilir? Türkiye’den Peru’ya gitmek için öncelikle aktarma yapmak zorundayız. Türkiye’den Peru’ya direkt uçuşlar henüz başlamamıştır bu yüzden Avrupa’nın çeşitli ülkeleri veya Latin Amerika ülkelerinden Peru’nun başkenti Lima’ya aktarma ile uçabilmek mümkündür.

En kısa sürede Peru’nun başkenti Lima’ya gidebilmenin yolu İberia Hava Yollarını kullanarak Madrid aktarmalı uçmak, ya da KLM Havayolunu kullanarak Amsterdam üzerinden gitmektir.

Peru’ya Amerika Birleşik Devletleri üzerinden yapacağınız aktarmalarda ABD vizesi istenmektedir. Bu yüzden önceden yapacağınız aktarmalarda, aktarma yapacağınız ülkenin transit vize isteyip istemediğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı ülkeler transit vize yerine direkt olarak resmi vizede isteyebilmektedir.

Peru’ya Uçakla Kaç Saat?

İstanbul’dan Peru’ya gitmek için yaklaşık olarak 20 saati aşkın uçak yolculuğu yapmanız gerekmektedir. Peru’nun başkenti Lima’da Chavez Uluslararası havaalanı bulunmaktadır.

Lima’daki Chavez Uluslararası Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 15,5 kilometredir. Lima Jorge Chavez Havaalanı çok işlek bir havaalanıdır. Sürekli olarak Peru’ya gelen ve Peru’dan yurt dışına gidecek olan vatandaşların en çok tercih ettiği havalimanı Jorge Chavez Havaalanı’dır.

Özellikle belirtmek gerekir ki havalimanında birçok korsan taksi bulunmaktadır. Bu yüzden taksi seçimini yaparken dikkatli olmak gerekmektedir. Şehir merkezine Türkiye’deki Havayolu Aktarma Servislerine benzeyen servislerle geçilebilir.

Aynı zamanda havalimanında şoförlü özel araç tutabilir ya da araç kiralayabilirsiniz.

Yorumlar